Doprava zdarma

Rehabilitační válec - bederní opěrka

2 položek celkem

Cena

690880
1690880
Rehabelitační válec malý
ZDARMAZDARMA
Válec malý
Do 14 dnů
570,25 Kč bez DPH
690 Kč

Rozměry 100 x 500 mm

Kód: 144
Rehabelitační válec velký
ZDARMAZDARMA
Válec velký
Do 14 dnů
727,27 Kč bez DPH
880 Kč

Rozměry 200 x 500 mm

Kód: 141

Bederní opěrka - rehabilitační válec

je vyrobena ze 100% bavlny a díky ergonomickému tvaru se dokonale přizpůsobí páteři a bude jí poskytovat pevnou oporu. Můžeme ji využít při dlouhotrvajícím sezení v kanceláři, doma, v autě nebo v letadle. Měkká bederní opěrka je vhodná pro osoby s hmotností do 95 kg. 

Bederní opěrka efektivně ulevuje od bolesti zad a beder, ale také bolesti daných oblastí účinně předchází. Jedná se o ergonomicky tvarovaný válec udržující přirozenou křivku páteře v bederní části zad, čímž výrazně snižuje velký tlak, který je kladený na meziobratlové ploténky při dlouhém sezení.

Bolesti ve spodní části zad, v bederní oblasti, vznikají velmi často nesprávným držením těla vsedě, kdy dochází k dráždění nervových kořenů nebo měkkých tkání. Meziobratlové ploténky se musí v průběhu dlouhodobého ochablého sedu vyrovnávat s mnohem větším tlakem než ve stoje nebo za chůze. Nesprávný sed, ve kterém navíc lidé často tráví i několik hodin denně je proto velmi častou příčinou vzniku bolesti zad v bederní části nebo tuto bolest dlouhodobě zhoršuje.

Teporex Sanapur je speciální certifikovaná koženka určená pro náročné sanitární aplikace. Je vhodná pro potahy. Potahy z tohoto materiálu jsou vhodné nejen do nemocničních oddělení s dlouhodobě ležícími pacienty, ale i pro odpočívárny v saunách a lázních, na masážní stoly, atp.
Teporex Sanapur je textilní laminát s polyuretanovým nánosem na technickém PES úpletu. Je vodonepropustný, hydrolyticky odolný a paropropustný. Má antibakteriální a protiplísňovou úpravu, zabezpečuje vysoký stupeň hygienické bezpečnosti (odolnost proti působení moči, výkalů, krve). Vyznačuje se rovněž vysokým stupněm mechanické odolnosti a dobrými zpracovatelskými vlastnostmi.Materiál je certifikovaný dle platných hygienických norem.

Údržba:
Čištění provádějte mýdlovou vodou nebo běžnými saponátovými prostředky pomocí houby nebo hadříku. Následně omyjte čistou vodou. Nepoužívejte jiné než doporučené čistící prostředky – mohlo by dojít k poškození materiálu. Praní je možné až při 95 °C, žehlení při max. teplotě 150 °C.

Země původu: Česká republika

rozměry
atypické rozměry rozměry dle vašeho přání